Az angol
The Gadget Show televíziós műsor májusi adásába a mulcsozásra is alkalmas fűnyírókat vették górcső alá. Három különböző típust hasonlítottak össze, melyek közül a Honda minden szempontból magasan kiemelkedett.

Elsőként a gépek gyorsaságát, kezelhetőségét, és a rendelkezésre álló funkciókat mutatták be. Minden esetben a Honda fűnyírója bizonyult a legjobbnak. A HRX végezte el leghamarabb a kijelölt terület lenyírását, illetve vele volt a legkönnyebb a munka, hála az ergonomikus kialakításának.
Kiemelték a két legfontosabb tulajdonságát a
Smart Drive rendszert, melynek köszönhetően akár hüvelykujjunkkal is szabályozhatjuk a fűnyírás sebességét, miközben a vágókések egyenletes fordulatszámon dolgoznak, ezzel tökéletes vágást eredményezve.
A
Versamow rendszernek köszönhetően a mulcsozás és a fűgyűjtés funkciók közötti váltáshoz mindössze egyetlen kar elfordítására van szükség. Ráadásul a kar segítségével az apróra vágott fű talajba juttatásának arányát is be lehet állítani, így mindig az aktuális időjárási körülményekhez, illetve a gyep nagyságához tudjuk igazítani a gyűjtés és a mulcsozás arányát.
A teszt második felében a fűnyírás minőségére helyezték a hangsúlyt. Ebben az esetben is a HRX 537 VY szerepelt a legjobban, ugyanis az elvárásoknak megfelelően, a felaprított fű legnagyobb részét a pázsit belsejébe juttatta, nem a tetejére, így segítve annak tápanyaggal való ellátását és szellőzését.
Összességében a Honda fűnyírója
négy csillagot szerzett az ötből, ezzel megelőzve mindkét konkurens fűnyírót.
A videót a következő oldalon nézheti meg angol nyelven:
fwd.five.tv/videos/jon-test-lawnmowers
2009. június 3.